Oslovili jsme naše absolventy, aby zavzpomínali na svoji účast. Chcete zažít to, co oni? Pak se přihlašujte na naše kurzy!

Celý kurz jsem si parádně užil, načerpal novou energii a získal nové tipy na vedení oddílu. Nejvíce si cením odbornosti lektorů, vstřícného přístupu a dobré atmosféry na kurzu. Získal jsem tak jedinečné zkušenosti i nové přátele.

Béďa, VLK 2019

Před odjezdem na Stříbrnou řeku jsem prožívala období osobní krize a reálně jsem uvažovala o odchodu z Junáka. Ke dni odjezdu na kurz jsem vzhlížela s velkou skepsí, nicméně již během onoho prvního dne byly veškeré mé obavy rozbity nepopsatelnou atmosférou kurzu. Jednak takové štěstí na kolektiv jako zde, jsem už dlouho neměla, druhak ve mně každý blok programu – ať už vzdělávacího, nebo nevzdělávacího, probouzel znovu motivaci a vůli k další činnosti. Hlavní poselství, které jsem si z kurzu přivezla je však takové, že mých možností je vždycky víc, než si myslím. A že často stačí říct si o to, co zrovna chci, nebo potřebuji.

Brepta, VLK 2019

Nejvíce mě zaujala odbornost instruktorů. Všichni se v oborech, které na Stříbrné řece vyučují, pohybujíi v osobním životě. Díky mnohaleté praxi navíc vědí, jak své znalosti a zkušenosti zajímavě a poutavě předat dál.

Dan, ČLK 2019

Vyberte si tuto ILŠ pro skvělý a zkušený tým, pro dlouhou tradici, pro krásná místa konání a pro perfektní styl učení praxí. Ale milujte tuto ILŠ pro krásnou a upřímnou atmosféru v týmu, hromadu zábavy a humoru, přátelské prostředí, společný cíl, na kterém je radost tvrdě pracovat. A pro jistotu, že za vámi stojí ti, kteří vás v tom nenechají samotné. A když už věříte, že to naše skautské vzdělávání tak nějak celé chápete, tak s vámi zatřesou a ukáží vám jeho pro vás úplně novou, zatím nepoznanou úroveň.

Padam, ILŠ 2018

Stříbrná řeka mi pomohla utřídit si myšlenky a uchopit lépe můj postoj ke skautingu. Jen díky ní vlastně vím, co a proč chci v rámci Junáka dělat. A nejen to – teď už vím i jak na to.

Dante, ČLK 2018

Letos jsem se zúčastnila vůdcovek na Stříbrné řece. Moc jsem si od toho neslibovala, potřebovala jsem hlavně vůdcovský dekret a termín Stříbrné řeky mi víc než vyhovoval. Na letní běh jsme jela s tím, že nikoho neznám, ani „spoluvlky“, ani instruktory. Celkem jsem se obávala… Ale hned od příjezdu strach z neznáma opadl. Všichni byli moc milí a přátelští. Sešli jsme se jako opravdu dobrá PARTA a dva týdny nám utekly jako voda. Hodně jsme se naučili, nasmáli a stmelili. Nikdy jsem si nemyslela, že se na těchto vůdcovkách naučím tolik užitečných věcí. Nejvíc oceňuji to, že instruktoři jsou opravdu lidi z oboru a předávají nám tak vlastní reálné zkušenosti. Vřele tento kurz všem doporučuji!

Eliška, VLK 2017

Byl jsem na Stříbrné řece.. maximálně doporučuju, je víceméně známo, že se tam více učíš, že to není zážitkový kurz.. ale vůbec mi to tak nepřišlo. Vše je děláno zajímavou interaktivní formou, škola má historii a tradici, instruktoři jsou sehraná parta, letní běh je na krásném místě, a to hlavní, skutečně tě to dobře připraví na vedení oddílu 🙂

Gibon, VLK 2017

Když přijde na moje skautské vzdělání, vybírám si pokaždé jiný kurz – je to pak hrozně zajímavý exkurz mj. do fungování různých skautských skupin, středisek a týmů. ILŠ Stříbrnou řeku jsem si vybrala i proto, že snad jako jediný kurz nabízí možnost podílet se vzdělávání jak vůdců, tak i čekatelů. A frekventantů ILŠ (Lišáků) je max. 6, což je dobrá výchozí situace pro nějakou spolupráci. Udělala jsem dobře. Tým Stříbrné řeky je složen z lidí, kteří svému oboru rozumí a mají za ta léta spoustu zkušeností, které jsou více než ochotni předat. K tomu jsou opravdu sehraní a je vidět, že Stříbrná řeka je srdeční záležitostí každého z nich. Frekventanti ILŠ měli dostatečný prostor pro vyzkoušení si role instruktora, dostávali jsme pravidelně opravdu konstruktivní zpětné vazby, ty jsme měli možnost ihned zapracovat. Čeho si velmi cením, je, že jsme se mohli už od začátku kurzu být součástí týmu SŘ. Stříbrná řeka je kvalitní kurz, který se stal i mojí srdeční záležitostí.

Linda, ILŠ 2016

Stříbrná řeka je báječný kurz, který mě oslovil svou vstřícnou, přátelskou a motivační atmosférou. V ní se odehrávaly kvalitní přednášky a zábavné hry. Po dlouhé době se mi tak ve skautu vrátil dojem jedné velké rodiny. Zkrátka a dobře, pokud se někdy rozhodnu udělat si ILŠ, mám už teď jasno o výběru  kurzu.

Šeherezáda, VLK 2015

Když jsem se po absolvenci Čekatelského lesního kurzu Stříbrná řeka rozhodovala, kam pojedu na vůdcovský kurz, dlouho jsem zvažovala všechny různé možnosti. Nakonec jsem zvolila opět Stříbrnou řeku. I přes mé počáteční obavy, kurz opět nezklamal a byl fenomenální.

Nejvíce se mi na kurzu líbily dvě věci: profesionalita a sehranost instruktorského týmu a příjemná, přátelská atmosféra, která po celou dobu kurzu vládla. Jak při přednáškách tak i při komunikaci s instruktory.

S odstupem času se pro mě Stříbrná řeka stala synonymem skvělé party lidí, zábavných her, nezapomenutelných zážitků, nových přátel, zajímavých přednášek a také sehraného instruktorského týmu.

Kdybych se znovu rozhodovala, kam jet na čekatelský či vůdcovský kurz volila bych stoprocentně Stříbrnou řeku.

Dáša, VLK 2015

Když jsem se v zimě rozhodoval, kam jet na vůdcovský lesní kurz, tak jsem hodně dlouho přemýšlel a vybíral. Nakonec jsem se rozhodl pro Stříbrnou řeku, protože mě zaujala svou náplní a pozitivními ohlasy, které jsem o tomto kurzu slyšel. A musím říct, že jsem rozhodně nebyl zklamán.Od jarního víkendu s nočním putováním, propracovanými hrami a prvními přednáškami, přes letní běh, jehož popis by sám vydal na celou stránku, až po podzimní zkoušky, které sice byly náročné, ale také spravedlivé a profesionální.

Pokud bych měl vyzdvihnout ještě nějakou oblast, tak by to byl jednoznačně instruktorský tým spolu s frekventanty ILŠ, který je na velmi vysoké úrovni. Téměř všichni instruktoři jsou profesionálové, kteří studují či pracují v té oblasti, kterou přednášejí. Nestane se tedy to, že by „psychologii přednášel student informatiky, který je jen o jednu lekci dál než frekventanti.“

No a v neposlední řadě nesmím zapomenout na skvělý kolektiv frekventantů, který se tam vytvořil. Myslím si, že jsme vytvořili bezva partu, která toho spolu hodně zažila, a která se snad jen tak nerozpadne, ačkoli letošní kurz již skončil.

Ale nejlepší argument nejspíše zní: vaří se tam moc dobře, jeďte tam! 🙂

Killer, VLK 2013

Na Stříbrnou řeku jsem jela se smíšenými pocity. Ty dobré zastupoval fakt, že jsem měla několik doporučení od kamarádů, ty záporné to, že člověk jede do neznámého prostředí a děsí se, jak ho přijme.Mé obavy ze mě ale spadly hned v prvních minutách seznamovacího víkendu. Instruktoři věděli, jak na nás. Nejlépe lidi spojí společné zážitky, v případě skautů většinou akční zážitky. Když totiž jdete celou noc lesem, je snad úplně nemožné, aby se z vás rychle nestali spojenci. Noční pochod však rozhodně nebyl to jediné, co jsme zažili, na vytvoření kolektivu se intenzivně pracovalo celý víkend a to nejen s pomocí seznamovacích her, ale i prostřednictvím her epických, celovečerních.

A tohle byl jen začátek. Na letní, výukovou část kurzu jsem se už vyloženě těšila a mé očekávání bylo splněno. Skvělí instruktoři, kteří nejen dokonale připraví do skautské praxe, ale také jsou pro každou legraci, úžasná banda frekventantů se kterými si doteď dopisuju. Ale hlavně ta atmosféra: málokde jsem se cítila tak dobře a málokde jsem měla dojem, že se vyskytuju v prostředí, kde se nikdo nad nikoho nepovyšuje a člověk má ten dojem, který by chtěl mít neustále, totiž že někdo ocení, že je sám sebou. Myslím, že můžu s jistotou tvrdit, že Stříbrná řeka pro mě bude jasnou volbou i v případě VLK.

Rajče, ČLK 2012

Nejvíce se mi na kurzu líbila atmosféra, která celým kurzem vládla. Vše probíhalo v pěkném prostředí a zázemí, v kolektivu velice milých lidiček, kteří se na nikoho nepovyšovali a snažili se předat své zkušenosti formou příjemných přednášek, vyprávění a diskuzí. Vše bylo promícháno zajímavými hrami, testováním stránek nejen fyzických, ale hlavně psychických a snahou lépe poznat sebe sama…

Ráda vzpomínám na ranní koupání v rybníčku, rozcvičky pořádané samotnými frekventanty, noční pochod, léčbu zraněných v lese, kam „spadlo letadlo“ (tam jsem zjistila, že mám v tomhle dost velké nedostatky a tak jsem se dala na kurz na Selešku a vůbec toho nelituju). Také vzpomínám na přednášky uprostřed přírody, táborové ohně a spoustu nově získaných přátel…všem vřele doporučuji…byly to příjemně strávené dny, které mi poskytly šanci zamyslet se nad další činností v oddíle, dodaly novou energii pro práci s dětmi a pomohly mi lépe odhadnout své stránky…

Lendys, VLK 2005

Jsem neskutečně líný a pohodlný člověk :D. Když se naskytne možnost se běhání, lítání, sportování,… vyhnout, tak neváhám :D. Ale když zaslechnu pojem Stříbrná řeka, musím se usmát. To, co jsem tam zažila, nemá co překonat, protože to byl můj vrchol 😀 Na kurzu bylo od všeho trochu, a to bylo opravdu super, protože jsem sebe sama mohla poznat ve spoustě situací. Stříbrná řeka je to, k čemu všechno ostatní přirovnávám: ušla jsem přes noc s krosnou aspoň 20 km (doma ujdu stěží 10), běžela v kuse celou hru a ještě na mě při ní skákali z kopřiv lovci (většinou se nechám rovnou chytit :D), lezla do výšek na ramenou spoluhráčů s pneumatikou (nikdo mě výš jak na židli nedostane)… Moc se mi líbilo, že běhy ČLKu a VLKu se konají zároveň. Nevím, čím to bylo, ale všeho jsem se zúčastnila. Asi proto, že jsme byli úžasný kolektiv, ve kterým jsem se cítila moc dobře, instruktoři, kteří všechno tak moc dobře prodali. Možná jsem na malou chvíli pocítila touhu nebýt líná… 😀 Každopádně nelituju jediného okamžiku, který jsem na Stříbrné řece zažila. Už jen kvůli skvělým instruktorům a frekventantům. To, že se kurz koná pro mě tak daleko, mi poskytuje možnost potkat nové lidi, vyzkoušet nové věci a hlavně sebe samou posunout dál. A to je asi ten největší důvod – touha po poznání sebe sama 😀 A proto jsem se taky na Stříbrnou řeku přihlásila zas :P. Líná víc než předtím, ale o trochu víc odhodlaná s tím bojovat. 😀

Helča, ČLK 2009

Je to sice už pár pátků od doby, kdy jsem dělala ČLK Stříbrná řeka, vzpomínky však jsou pořád živé! Vždyť kurz nabitý hrami, diskuzemi a zábavou se hned tak nezapomene! Instruktoři se během kurzu stali více než průvodci skautskými nástrahami jako právo, hospodaření, psychologie či myšlenkové základy, ale hlavně našimi přáteli. I naše parta se moc dobře poznala, nebylo pak překvapením, že jsme se i po kurzu ještě sešli na dvou víkendovkách 🙂 A zavzpomínali na budíčky stylem „vstaň, zavaž si oči a jdi“, které neměly daleko k hodinovému trvání, nebo na „lidské šachy“, které jsme doslova rozdýchávali několik desítek minut! Zábavné diskuze a výměny zkušeností, načerpání nové inspirace i naprosté vyčerpání lidských sil 😉 A mnohé další aktivity. Zní to možná trochu moc dobře, aby to byla pravda, ale bylo to tak 🙂 A i když se od roku 2007 ve vzdělávacím systému skautingu mnohé změnilo a hry jsou možná už také naprosto jiné, za jedním si stojím – a to, že kdybych se rozhodovala znovu „kam na ČLK“, volila bych opět Stříbrnou řeku!

Amazonka, ČLK 2007